02 Usługi

Transport drogowy

Transport drogowy

Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia przy organizacji przewozu ładunków na trasach krajowych lub międzynarodowych? Skorzystaj z wyjątkowej oferty, jaką przygotował Galan Logistics. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie krajowego i międzynarodowego transportu drogowego. Transport drogowy do Szwecji i Norwegii to nasza specjalność.

Filarem naszej działalności jest transport międzynarodowy, a jego dopełnieniem są usługi transportu krajowego. W skład naszych działań wchodzi przede wszystkim:

 • dedykowany transport ekspresowy,
 • szybki transport drobnicowy i całopojazdowy,
 • transport przesyłek ponadgabarytowych,
 • transport multimodalny,
 • transport materiałów niebezpiecznych ADR,
 • transport materiałów wymagających temperatury kontrolowanej.

Transport drogowy krajowy i międzynarodowy obejmuje nie tylko przewozy towarów, ale także wszystko to, co jest bezpośrednio związane z organizacją tych przewozów.

Nasze elastyczne i dedykowane rozwiązania zapewniają kompleksową obsługę i w pełni usprawniają cały proces łańcucha dostaw. Jesteśmy ekspertem w takich dziedzinach transportu jak transport – drogowy krajowy oraz transport międzynarodowy – drogowy, morski.

Realizujemy kompleksowe usługi transportowe, gwarantując pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych z przygotowaniem dowolnego typu towarów do przewozu na trasach krajowych i międzynarodowych. Realizujemy zlecenia transportowe, polegające na przewozie standardowych przesyłek, jak również zlecenia niestandardowe, takie jak przewóz ładunków ponadgabarytowych czy niebezpiecznych.

Jako profesjonalna firma transportowa, transport drogowy wykonujemy korzystając z własnego, nowoczesnego taboru. Jest on wyposażony w zaawansowane systemy, kierowane i zarządzane przez doświadczoną kadrę.

Wyjątkową zaletą transportu drogowego czy to krajowego, czy międzynarodowego jest możliwość błyskawicznego przygotowania procesu wysyłki, a ładunki mają szansę być dostarczane w bardzo krótkim terminie i z zachowaniem specjalnych wymogów. Towarowy transport drogowy ma wiele zalet, wśród których najważniejsze to:

 • łatwa dostępność środków transportu oraz ich duża różnorodność, która pozwala na transport różnego rodzaju przesyłek standardowych, ponadgabarytowych czy niebezpiecznych,
 • możliwość dostawy door-to-door, dzięki której zlecenie jest realizowane szybciej, taniej i w sposób bezpieczny.

Jak realizujemy usługi transportu drogowego krajowego i międzynarodowego?

Na proces logistyczny w transporcie drogowym krajowym i międzynarodowym składa się wiele etapów, a każdy z nich jest tak samo ważny.

1. Zgłoszenie zlecenia transportu drogowego krajowego lub międzynarodowego.

Proces logistyczny rozpoczyna się już w momencie, kiedy klient zgłasza się do nas z zapytaniem dotyczącym usług transportu drogowego krajowego lub międzynarodowego. Na tym etapie oceniamy charakterystykę towaru, miejsce jego odbioru, a także dostawy. Odczytujemy wszystkie potrzeby dotyczące realizacji zlecenia i oszacowujemy rozwiązania, które będą w danym przypadku najskuteczniejsze. Dobieramy w tym celu metodę transportu oraz typujemy pojazdy spełniające wymagania niezbędne dla towarów będących przedmiotem przewozu.

2. Szczegółowe ustalenia transportu drogowego.

Po wstępnej ocenie możliwości wykonania zlecenia, przechodzimy do uszczegółowienia i potwierdzenia propozycji realizacji transportu drogowego czy to krajowego, czy międzynarodowego. Doświadczony spedytor potwierdza wszystkie założenia i szczegółowo ustala zasady współpracy.

Nad procesem logistycznym czuwa już w tym momencie zespół, sztab osób, który ustala pełny harmonogram transportu drogowego krajowego czy międzynarodowego.

3. Przydzielenie opiekuna transportu drogowego.

W celu sprawnej realizacji transportu drogowego przydzielany jest indywidualny opiekun odpowiedzialny za organizację całego transportu. Spedytor ma za zadanie koordynować transportem w taki sposób, by został wykonany bezpiecznie, terminowo i wedle wszelkich ustaleń.

4. Przygotowanie ładunku i załadunek w transporcie drogowym.

Ustalonego dnia i o wyznaczonej godzinie następuje załadowanie. Rozpoczyna się właściwa faza transportu drogowego.

5. Transport drogowy i kontrola przewozu.

Nasz proces realizacji transportu drogowego pozwala Klientom na stałą kontrolę przesyłki na każdym etapie przewozu, począwszy od informacji o załadunku po informację o dotarciu do celu i rozładunku.

6. Skompletowanie dokumentacji transportu drogowego.

Końcowym etapem transporty drogowego jest przygotowanie niezbędnej dokumentacji przewozowej. W skład tej dokumentacji wchodzi list przewozowy z potwierdzeniem dostawy, czy dokumenty celne.

W trosce o wysoki poziom świadczonych usług transportu drogowego krajowego czy międzynarodowego, wyposażamy nasze pojazdy w najnowocześniejszy sprzęt komunikacyjny. Oprócz standardowych telefonów komórkowych i nawigacji satelitarnej, nasi kierowcy dysponują: komputerami pokładowymi, pozycjonerami GPS dla usługi truck&trace. Wszystko po to, by nasz Klient mógł w każdej chwili otrzymać szczegółowe informacje na temat realizowanego transportu drogowego.

Wiemy, jak wiele w transporcie drogowym zależy od kierowców. Dlatego w naszej firmie pracują osoby doświadczone, profesjonalnie traktujące powierzone zadania i dbają o bezpieczne dostarczenie powierzonych im ładunków. Wszyscy kierowcy przechodzą wewnętrzne szkolenia
z techniki i ekonomiczności jazdy, przepisów prawa transportowego oraz przewozu materiałów niebezpiecznych.

Własny magazyn w transporcie drogowym

Posiadamy własny magazyn, gdzie towary naszych Klientów mogą być bezpiecznie zmagazynowane. W magazynie dokonywane są również przeładunki w celu dalszej organizacji dystrybucji po kraju. Więcej informacji.

Oszczędzaj, korzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia!

Dlaczego warto zorganizować transport krajowy czy transport międzynarodowy z Galan Logistics?

 • Ograniczasz zatrudnienie we własnym dziale logistyki.
 • Oszczędzasz czas, miejsce i środki finansowe.
 • Zyskujesz bezpieczeństwo i pewność transportu drogowego.
 • Korzystasz z naszego wsparcia operacyjnego w każdej sytuacji.
 • Korzystasz z naszych sprawdzonych rozwiązań transportowych.
 • Zyskujesz solidnego partnera.
 • Korzystasz ze współpracy z profesjonalistami i realizujesz z nami strategiczne procesy.
 • Otrzymujesz pełne wsparcie operacyjne i administracyjne.
 • Masz pewność, że działasz według najwyższych standardów.
 • Zapewniasz bezpieczeństwo swoich procesów logistycznych.
 • Zyskujesz możliwość korzystania z wielu opcji organizacji transportu.

Co oferujemy naszym Klientom realizując usługi transportu drogowego?

Realizując z nami transport drogowy czy to krajowy, czy międzynarodowy masz pewność, że przewóz odbywa się niezawodnymi i ekologicznymi samochodami nowej generacji, dobieranymi stosowanie do rodzaju transportowanego asortymentu.

W całym procesie transportu drogowego stosujemy zaawansowane rozwiązania logistyczne.  Opracowaliśmy niezwykle sprawny system rozładunku, przeładunku i załadunku, w pełni kontrolujemy przepływ powierzonych nam towarów, posiadamy własny magazyn, który jest doskonałym wsparcie dla całego procesu transportu drogowego.

Realizując z nami transport drogowy masz pewność, że nawiązujesz współpracę z kompetentną i doświadczoną firmą, która zapewni bezpieczny oraz terminowy przewóz towarów na europejskich trasach.

Nasza stabilna pozycja na międzynarodowym rynku transportu drogowego, jest gwarancją skuteczności. Nie boimy się trudnych wyzwań, bo uważamy, że jesteśmy przygotowani na przeprowadzenie nawet wyjątkowo skomplikowanych transportów drogowych, operacji przeładunkowych czy wyładunkowych.

Współpracując z Galan Logistics stawiasz na rzetelność, terminowość oraz bezpieczeństwo podczas transportu drogowego. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu nasi Klienci otrzymują propozycje dostosowane do swoich potrzeb – mówi Konrad Gałan CEO Galan Logistics.

Potrzebujesz zrealizować transport drogowy? Szukasz korzystnych rozwiązań?

Skorzystaj z naszego potencjału. Sprawdź ofertę Galan Logistics już dzisiaj.

Skontaktuj się z nami kontakt@galanlogistics.pl

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Bazując na doświadczeniu oraz stabilnej bazie przewoźników i firm transportowych dbamy o jakość wykonywanych usług wśród:

przewozów
drobnicowych
i częściowych

przewozów
całopojazdowych
80-120m3

transportu
multimodalnego

W zależności od specyfikacji danej przesyłki organizujemy:

Transport
materiałów
niebezpiecznych ADR

Transport
materiałów wymagających
temperatury kontrolowanej

Transport
materiałów
ponadgabarytowych

Nasza oferta przeznaczona jest dla klientów o różnych wymaganiach i charakterze, odpowiednio dopasowana według terminów dostaw:

JIT JUST IN TIME

na konkretną godzinę

DAY DEFINITE

na konkretny dzień

TIME DEFINITE

w określonym przedziale czasowym