02 Usługi

Przeprawy promowe

Galan Logistics oferuje kompleksową usługę organizowania przepraw promowych cargo każdego rodzaju pojazdu ciężarowego i dostawczego. W naszej ofercie znajduje się obsługa pojazdów ponadgabarytowych, przewozów ADR oraz nadawania samych naczep. Przeprawy promowe dla TIRów i samochodów ciężarowych to usługa, która nieustannie się rozwija. Towarowe przeprawy promowe odbywają się regularnie. Aby móc skorzystać z promu, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca na pokładzie.

Z nami znalezienie przeprawy promowej cargo będzie łatwe, szybkie i skuteczne.

Przeprawy promowe w Galan Logistics

Organizacja przeprawy promowej dla TIRów i każdego rodzaju pojazdu ciężarowego i dostawczego

O czym powinniśmy pamiętać?

Przed wyjazdem w trasę, której jednym z etapów jest przeprawa promowa cargo dla każdego rodzaju pojazdu ciężarowego i dostawczego, powinniśmy znać obowiązujące regulacje prawne oraz odpowiednio zabezpieczyć przewożony towar. Przed wjazdem na prom należy upewnić się, że ładunek, który przewozimy, jest prawidłowo zabezpieczony i zamocowany.

Doskonale wiemy, jak rozmieścić właściwie towar, jak prawidłowo go zabezpieczyć naciągami. Prawidłowe zabezpieczenie jest o tyle istotne, ponieważ determinuje, czy transport zostanie dopuszczony do przeprawy promowej.

Jeśli chcesz, aby Twój towar dotarł bezpiecznie i na czas. Jeśli nie chcesz się martwić wszystkimi regulacjami obowiązującymi w przeprawach promowych – skontaktuj się z nami!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą przepraw promowych. Pobierz katalog.

Oferta przepraw promowych w Galan Logistics

Organizacja przeprawy promowej dla pojazdów ponadgabarytowych

Realizujemy usługi przepraw promowych dla pojazdów ponadgabarytowych na terenie całej Europy. Obsługujemy mosty i tunele europejskie. Gwarantujemy atrakcyjne ceny. Dzięki naszej wieloletniej współpracy z armatorami jesteśmy wstanie sprawnie i skutecznie zorganizować przeprawy promowe dla TIRów i samochodów ciężarowych.

Co jest ważne w przeprawie promowej Cargo dla pojazdów ponadgabarytowych?

Elżbieta Kochanowska z Galan Logistics

W przygotowaniu przeprawy promowej dla TIRów i pozostałych pojazdów ponadgabarytowych istotne jest zaplanowanie wszystkich etapów takiego transportu. Niestandardowa długość i szerokość pojazdów ponadgabarytowych wymaga wielu ustaleń w organizacji przeprawy promowej cargo dla samochodów ciężarowych. Liczą się tu precyzja i dokładność.
Dzięki długoletniej i profesjonalnej współpracy z armatorami takimi jak: Unity Line, P&O Ferries, Polferries, DFDS oraz wielu innych, możemy zagwarantować Państwu najwyższą jakoś realizacji usługi – mówi Elżbieta Kochanowska Specjalista ds. przepraw promowych.


Przeprawy promowe ADR dla TIRów i samochodów ciężarowych

Galan Logistics posiada wszelkie niezbędne zezwolenia do prowadzenia przepraw promowych ADR. Przewóz ładunków niebezpiecznych to transport szczególny, który wymaga nie tylko odpowiednich warunków dla danego towaru, lecz także specjalistycznej wiedzy dotyczącej przepisów prawnych. Dodatkowo w przeprawach promowych ADR niezbędne jest dostarczenie wypełnionej Deklaracji Ładunku Niebezpiecznego.

Co jest istotne w przeprawach promowych ADR?

Przewóz ładunków niebezpiecznych musi być deklarowany co najmniej 24 godziny przed planowaną przeprawą promową. Należy zgłosić wszystkie ładunki niebezpieczne, nawet te zapakowane w ograniczonych ilościach (Limited Quantity). W przeprawach promowych dla ładunków ADR, odnosimy się do przepisów prawa morskiego oraz obowiązuje nas kodeks IMDG.

Jeśli chcesz mieść pewność, że Twój transport przejdzie pozytywnie weryfikację podczas przeprawy promowej skorzystaj z naszego kilkunastoletniego doświadczenia w tym zakresie. Niestety bardzo często obserwujemy odmowne decyzje dotyczące przewozu ładunków niebezpiecznych. Jakie są najczęstsze błędy?

  • Błędy wypełnienia Świadectwa Pakowania kontenera/pojazdu. Dotyczy to zarówno załadunku kontenera jak i pojazdu do przeprawy promowej.
  • Błędy wypełnienia Deklaracji Ładunku Niebezpiecznego przy przeprawach promowych.
  • Temperatura zapłonu zbyt niska dla PGIII wymaganych przy przeprawach promowych.
  • Jedna waga dla wielu numerów UN przy przeprawach promowych.
  • Brak deklaracji ładunku niebezpiecznego do przeprawy promowej.
  • Brak wszystkich wymaganych informacji na DGN do przeprawy promowej.
  • Przewóz towarów klasy 1.4 w zamkniętej jednostce transportowej.

Transport materiałów niebezpiecznych wymaga spełnienia ogromnej ilości warunków odnośnie pakowania, środka transportu i sporządzenia dodatkowych wymogów formalnych na potrzeby realizacji usługi. Warto powierzyć swoje zlecenie profesjonalnym zespołom i uniknąć niepotrzebnej straty czasu oraz kosztów.

Galan Logistics Przeprawy Promowe

Nadawanie samych naczep w przeprawach promowych Cargo

Jedną z opcji transportu jaką możesz wybrać rezerwując przeprawę promową z Galan Logistics, jest transport naczep bez kierowców. Czy rezerwacje przepraw promowych naczep bez kierowcy to dobre rozwiązanie dla Ciebie?

Co jest istotne w przeprawach promowych samych naczep?

Jest wiele zalet korzystania z samej usługi nadawania przeprawą promową tylko naczepy. Przede wszystkim koszty są niższe. Oszczędzamy bowiem czas kierowcy przemieszczającego się z jednego portu do drugiego, ale także możemy skorzystać z tańszych przepraw promowych odpowiednich tylko dla samych naczep. Z przepraw promowych w takiej formie mogą właściwie skorzystać wszystkie pojazdy, które można wciągnąć na pokład promu.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania w zakresie przepraw promowych samych naczep porozmawiaj z przedstawicielem naszego biura tel.: +48 519 052 827 – (Telefon dyżurny), +48 575 090 081 promy@galanlogistics.pl

Doradztwo w zakresie planowania przepraw promowych

Gwarantujemy profesjonalną obsługę, doradztwo w zakresie planowania przepraw promowych dla samochodów ciężarowych i naczep oraz szybki czas reakcji na zapytania ofertowe i zamówienia.

Doradztwo i planowanie przepraw promowych w Galan Logistics

Kontakt do planowania przepraw promowych

Rezerwacje przepraw promowych przyjmowane są przez naszych specjalistów do spraw przepraw promowych. Galan Logistics to przede wszystkim ludzie z pasją. Większa część zespołu pracuje od początku firmy. Jesteśmy dumni z tego, że udało się nam wspólnie razem zbudować markę Galan Logistics. To gwarantuje naszym Klientom najwyższą jakość w realizacji transportu z wykorzystaniem przepraw promowych dla TIRów i samochodów ciężarowych. Zapewniamy bezpieczną przeprawę promową!

Obsługiwane przez Galan Logistics połączenia cargo to:

POLSKA – SZWECJA:
Świnoujście – Ystad
Świnoujście – Trelleborg
Gdańsk – Nynäshamn
Gdynia – Karlskrona

NIEMCY – SZWECJA:
Rostock – Trelleborg
Travemünde – Trelleborg
Kiel – Göteborg

DANIA – SZWECJA:
Grenaa – Halmstad
Frederikshavn – Göteborg

DANIA – NORWEGIA:
Hirtshals – Kristiansand
Hirtshals – Larvik
Hirtshals – Stavanger
Hirtshals – Bergen
Hirtshals – Langesund

SZWECJA – NORWEGIA:
Strömstad – Sandefjord

FINLANDIA – ESTONIA:
Helsinki – Tallinn
Vuosaari – Muuga

FINLANDIA – SZWECJA:
Helsinki – Stockholm
Turku – Stockholm

ESTONIA – SZWECJA:
Tallinn – Stockholm
Paldiski – Kapellskär

ŁOTWA – SZWECJA:
Riga – Stockholm

i wiele innych.

Transfer mostami:
Most: Oresund
Most: Storebaelt

Potrzebujesz zaplanować przeprawę promową?
Szukasz korzystnych rozwiązań na transport swoich towarów?

Skorzystaj z naszego potencjału i dogodnych stawek.
Zamów przeprawę promową w Galan Logistics już dzisiaj.

Kontakt:
promy@galanlogistics.pl
+48 519 052 827 – (Telefon dyżurny)
+48 575 090 081
Skontaktuj się z nami

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Przeprawy promowe dla transportu ponadgabarytowego i ADR

Współpracujemy m.in. z: