04 Aktualności

Galan Logistics inwestuje w ciężarówki napędzane LNG.

19.10.2021

Pierwsza trasa ciągnika siodłowego IVECO LNG za nami! Ciężarówka napędzana skroplonym gazem ziemnym LNG to początek inwestycji w Galan Logistics. Przewiduje się, że do 2022r. włączymy do naszej floty 30 takich pojazdów. Jako jeden z większych przewoźników na rynki skandynawskie czujemy się odpowiedzialni za tworzenie bardziej zrównoważonego środowiska – mówi Konrad Gałan CEO Galan Logistics. Naszym długoterminowym celem jest wymiana wszystkich ciężarówek na napędzane gazem ziemnym LNG. To kierunek, w którym upatruję dużą szansę dla transportu w Europie – dodaje Konrad Gałan.
Pojazdy ciężarowe napędzane gazem ziemnym LNG pozwalają ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery o 90 proc. w odniesieniu do tradycyjnie używanych pojazdów diesla. Ich ładowność nie jest ograniczona przez miejsce przeznaczone na baterie. Dodatkowo są bardzo ciche i mogą wjechać nocą do każdego centrum europejskiego miasta.
IVECO posiada najdłuższy zasięg ze wszystkich dostępnych na rynku pojazdów zasilanych LNG – do 1800 km na jednym tankowaniu.