04 Aktualności

Jakie trendy obserwujemy w logistyce?

02.08.2022

Czy wiesz, że według badania przeprowadzonego przez PwC nawet 86% kadry kierowniczej spodziewa się ograniczenia kosztów i zwiększenia korzyści dzięki inwestycjom w gospodarkę 4.0?
To właśnie ten trend jest głównym czynnikiem zmian w branży TSL.
Cyfryzacja i automatyzacja procesów mają na celu zapewnienie jeszcze bardziej elastycznej logistyki i przyjęcie standardów gospodarki 4.0. Wdrażanie automatycznych systemów transportowych i magazynowych to jeszcze większe usprawnienie łańcucha dostaw. W Galan Logistics również dostrzegamy te zjawiska na rynku, dlatego w naszej ofercie współpracy z Klientami zapewniamy nie tylko elastyczne formy transportu, ale również pełną, zautomatyzowaną obsługę magazynu – podkreśla Tomasz Sobel Menedżer ds. rozwoju.
Warte zauważenia są również wszelkie rozwiązania oparte na NFT (Non Fungible Token) – wskazuje Tomasz Sobel. Choć są one jeszcze we wczesnej fazie eksperymentalnej, jednak, jeśli na dobre wejdą do użytku, będą mogły zapewnić pełną identyfikowalność w logistyce oraz możliwość bieżącego śledzenia produktów dzięki rejestracji wszystkich istotnych parametrów.
W Galan Logistics stawiamy na zrównoważoną logistykę. To jeden z najdynamiczniej rozwijających trendów ostatnich lat, który kładzie zdecydowany nacisk na rozwiązania przyjazne dla środowiska. Już nie tylko istotne są nowoczesne metody wytwarzania produktów, ale również składowania i dystrybucji w taki sposób, aby ograniczać ślad węglowy do minimum.

Chcesz poznać nasze możliwości i to jak pracujemy – napisz: kontakt@galanlogistics.pl