04 Aktualności

Jak wygląda transport z Danii do Kazachstanu i czego można się spodziewać?

29.07.2020

Nowy kraj, nowy kierunek, nowe doświadczenia. Jak wygląda transport z Danii do Kazachstanu i czego można się spodziewać?

Dla naszego Klienta transportowaliśmy element chwytający skrzydła wiatraków. To kolejne zlecenie przy budowie farm wiatrowych, tym razem w Środkowej Azji.


Pamiętam, kiedy Klient zwrócił się do nas z prośbą o transport do stolicy Astany, bo brzmiało to dość egzotycznie – mówi Bartosz Bąk Spedytor międzynarodowy. Ale kto jak nie my – pomyślałem od razu – dodaje Bartosz. Negocjacje i ustalania zajęły nam kilka dni. Z każdą kolejną informacją i z każdym kolejnym kontaktem zadanie nabierało coraz bardziej profesjonalnych kształtów, by finalnie możliwe było potwierdzenie realizacji – podkreśla Bartosz Bąk.

 

Przy transporcie do krajów niezrzeszonych w Unii Europejskiej niezbędne jest odpowiednie przygotowanie dokumentów celnych. Proces odprawy zajął aż 3 dni… Jest to dość długo, w porównaniu ze standardami innych krajów. Cierpliwość na tamtejszym rynku jest niezbędna. Ale upór i determinacja są sposobem na sukces. Transport udał się.

Zainteresowany? Skontaktuj się: kontakt@galanlogistics.pl