02 Usługi

Spedycja morska

Spedycja morska

Czy wiesz, że w obrocie międzynarodowym spedycja morska obejmuje aż 70% przewozu ładunków wszelkiego typu? Drogi morskie umożliwiają transport najróżniejszych ładunków o bardzo zróżnicowanej kubaturze, prawie nieograniczonej.

Jakie są zalety spedycji morskiej?

Spedycja morska ma wiele zalet. Drogi morskie i wyspecjalizowane statki pozwalają na przewiezienie najróżniejszego typu towarów i ładunków w bardzo szerokim zakresie ilościowym. Fracht morski obok lotniczego należy do najbezpieczniejszych środków transportu. Ponadto spedycja morska jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań. Dla wszystkich ładunków, przy których priorytetem nie jest czas, warto wybrać spedycję morską.

Galan Logistics w zakresie spedycji morskiej zajmuje pozycję lidera na polskim rynku. Jesteśmy konkurencyjni zarówno pod względem ceny jak i jakości naszych usług. Naszą ofertę wyróżnia elastyczność w stosunku do niestandardowych oczekiwań Klienta.

Specjalizujemy się w zakresie organizacji transportu​ ​morskiego i śródlądowego we wszystkich kierunkach świata. Dzięki współpracy ​z ​największymi armatorami i kooperantami zapewniamy​ ​kompleksową spedycję morską w zakresie:

– rezerwacji biletów promowych,
– przewozów towarów ponadgabarytowych drogą śródlądową,
– przewozów morskich FCL / LCL,
– organizacji przeładunków w terminalach w kraju i za granicą,
– dystrybucji przesyłek drogą lądową,
– obsługi celnej,
– organizacji ubezpieczeń cargo,
– kompleksowego doradztwa i obsługi logistycznej.

Spedycja morska krok po kroku

  1. Proces spedycji morskiej rozpoczyna się od przyjęcia zlecenia i poradnictwa spedycyjnego. Na tym etapie powstają pierwsze dokumenty jak opis ilościowy i jakościowy towarów, terminy załadowania i formułę transportową, która określa szczegółowe warunki dostawy zgodnie z międzynarodowymi zaleceniami. Konieczne jest określenie terminu realizacji oraz terminu i formy płatności. Nasi pracownicy szczegółowo ustalają z Klientami zasady współpracy, oczekiwania i rezultaty.
  2. Zarezerwowanie miejsca dla ładunku na statku. Doświadczony Spedytor Galan Logistics kontaktuje się z armatorem w celu zarezerwowania odpowiedniej ilości miejsca na statku. Czynności te nazywane są bukowaniem ładunku. Dokumentem potwierdzającym zawarcie umowy z armatorem jest nota bookingowa albo umowa czarterowa. Na tym etapie należy także odpowiednio dobrać kontener morski do przewozu, biorąc pod uwagę właściwości ładunku i jego parametry fizyczne, porę roku i nośność środka transportu.
  3. Transport dowozowy. Aby dostarczyć ładunek do portu, Galan Logistics używa własnych samochodów ciężarowych.
  4. Sporządzenie dokumentów transportowych i celnych. Spedycja morska nie byłaby możliwa bez przygotowania odpowiednich dokumentów. Należy przygotować dokumenty handlowe, instrukcje dla towarów niebezpiecznych, licencje wywozowe oraz dokumenty celne. Po zgromadzeniu wszystkich informacji spedytor przygotowuje instrukcję niezbędną dla armatora, informacje o ładunku.
  5. Załadunek przesyłki na statek. Ładunek jest umieszczany w odpowiednim kontenerze, a następnie właściwie zabezpieczany. Towar jest ładowany na morską jednostkę transportową z wykorzystaniem specjalistycznych sprzętów dźwignicowych. Towar musi zostać odpowiednio oznakowany. Wszystkie ładunki w transporcie morskim są także rewersowane.
  6. Przyjęcie towaru na statek. Przyjęcie towaru na statku potwierdzane jest sporządzeniem właściwych dokumentów.
  7. Rozładunek towaru w porcie docelowym. Po przybyciu towaru do portu wystawiane jest awizo dotarcia towaru. To informacja dla zleceniodawcy o powodzeniu w realizacji usługi.

 

Czego możesz spodziewać się zlecając nam spedycję morską?

Zrealizujemy dla Ciebie przewozy kontenerowe, serwisy drobnicowe, transport towarów masowych, drobnicy konwencjonalnej oraz ładunków ponadgabarytowych.

Przygotujemy i zrealizujemy transport we wszystkich kierunkach świata przez porty w Polsce, Szwecji, Danii, Norwegii, Niemczech, Holandii, Belgii czy Wielkiej Brytanii.

Usługę spedycji morskiej będzie wykonywał profesjonalny zespół dedykowany obsłudze przesyłek w transporcie morskim.

Otrzymasz dostęp do innowacyjnych rozwiązań.

Zapewnimy Ci na każdym etapie spedycji morskiej doradztwo transportowe.

W organizacji spedycji morskiej korzystamy z własnej sieci agentów oraz spółek zależnych na całym świecie.

Galan Logistics daje możliwość organizacji zintegrowanych transportów na rynkach obcych oraz nadzór nad łańcuchem logistycznym.

Otrzymujesz pakiet usług dodatkowych, w tym usługi logistyczne w naszym magazynie.

Otrzymujesz usługę przygotowania ładunku do transportu morskiego, pakowania, sztauowania
i mocowania w kontenerach.

Co takiego nas wyróżnia w spedycji morskiej?

Wyróżniamy się przede wszystkim:

– jakością wykonywanych usług spedycji morskiej,

– atrakcyjnymi i adekwatnymi cenami,

– łatwością w nawiązaniu współpracy,

– kompleksowością w zakresie realizacji spedycji morskiej,

– dobrą obsługą nastawioną na efekty,

– elastycznością w działaniu.

 

Kiedy warto skorzystać z usług spedytora morskiego?

Spedycja morska jest bardzo popularna ze względu na swój duży zasięg. Daje także praktycznie nieograniczony dostęp do każdego kontynentu oraz najważniejszych centrów gospodarczych na świecie. Korzystając z najnowszej technologii statki mogą przewieźć dużą ilość towaru na ogromne odległości. Transport drogą morską należy do jednych z najbardziej bezpiecznych. Dla firm, które muszą wysyłać wiele towaru lub o wielkich gabarytach, rozwiązanie spedycji morskiej, w ogólnym rozliczeniu, jest zdecydowanie najbardziej korzystne.

Decydując się na skorzystanie z transportu morskiego, warto wybrać spedytora, który posiada duże doświadczenie, obsługuje klientów kompleksowo oraz odpowiednio zabezpiecza przewożone towary.

Postaw w tym zakresie na Galan Logistics, będziesz mieć pewność, że ładunek dotrze do celu na czas i w bezpieczny sposób.

Szacuje się, że do 2050 roku zapotrzebowanie na transport w skali światowej może wzrosnąć nawet trzykrotnie. Co oznacza, że transport morski również będzie rósł na znaczeniu. Tym bardziej do realizacji transportu warto wybierać sprawdzonego spedytora morskiego – mówi Aleksandra Głębocka Specjalista ds. przepraw promowych.

Poszukujesz spedytora morskiego? Skontaktuj się z nami.


Transport morski – o czym warto wiedzieć?

Transport morski jest odpowiednią drogą, gdy krótki czas i szybkość realizacji dostawy nie są kluczowe. Towary w dużej ilości lub o dużej wielkości – dla tych ładunków jest to odpowiednie rozwiązanie. Koszty uzależnione są od wielkości oraz rodzaju kontenera, jakim transport jest realizowany. Dla przesyłek ponadgabarytowych realizowane są wyceny indywidualne. Spedycja morska nie posiada większych ograniczeń odnośnie zawartości. To rozwiązanie najczęściej wykorzystywane przy imporcie i eksporcie towarów, gdyż gwarantuje optymalnie niski koszt oraz stosunkowo wysokie bezpieczeństwo.

Transport LCL czy transport FCL?

FCL, czyli Full Container Load to fracht morski pełno-kontenerowy – oznacza to, że cały kontener dedykowany jest w całości jednemu odbiorcy. Natomiast LCL, czyli Less then Container Load (tzw. drobnica morska) to przewóz przesyłek, gdzie jedynie część w przestrzeni kontenera zajmują przesyłki odbiorcy, więc w jednym kontenerze znajdują się towary będące własnością kilku przedsiębiorców. Decyzję o wyborze determinuje przede wszystkim ilość ładunku do transportu morskiego.

Transport morski – rodzaje kontenerów

Kontenery uniwersalne drobnicowe są przystosowane do przewożenia tzw. drobnicy. Po dokonaniu pewnych modyfikacji można je wykorzystywać również do przewozu towarów sypkich i ciekłych przewożonych luzem.

Kontenery High Cube charakteryzują się większą wysokością zewnętrzną i wewnętrzną w porównaniu do kontenerów uniwersalnych. W ten sposób wzbogacone są w dodatkową kubaturę. Używa się ich przede wszystkim do przewozu ładunków lekkich, przestrzennych o podwyższonej wysokości.

Kontenery z otwartym dachem stosowane są przede wszystkim do transportu towarów, które ze względów manipulacyjnych nie mogłyby być umieszczone wewnątrz w tradycyjny sposób i muszą być ładowane od góry przy pomocy dźwigu. Przy załadunku można wykorzystać całą przestrzeń dachową, która później okrywana jest wodoszczelną plandeką. Oprócz towarów niewymiarowych i trudno ładowanych są też wykorzystywane do transportu materiałów sypkich.

Kontenery Hardtop stosowane są do przewozu ładunków wysokich, które nie mogą zostać załadowane do kontenera standardowego. Ich konstrukcja pozwala na załadowanie towarów zarówno przez otwór dachowy, jak i drzwiowy.

Kontenery z otwartą powierzchnią dachu i bokiem, tzw. flaty, przeznaczone są do przewozu ładunków trudnych w transporcie. Stosowane są w sytuacjach, gdy kontener uniwersalny czy kontener z otwartym dachem nie może być użyty.

Kontenery typu platformy przeznaczone są do przewożenia towarów ciężkich i gabarytowych oraz takich, które wywierają duży nacisk punktowy. Najczęściej wykorzystywane są na trasach od portu do portu.

Kontenery chłodnicze przeznaczone są do przewożenia towarów wymagających określonej temperatury. Wyposażone są w specjalną jednostkę chłodzącą.

Kontenery zbiornikowe stosuje się do przewożenia produktów płynnych, np. napojów, chemikaliów w płynie itp.

Napisz do nas w sprawie spedycji morskiej promy@galanlogistics.pl

lub zadzwoń

+48 519 052 827 – (Telefon dyżurny)

+48 575 090 081

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Skontaktuj się z nami